Strona główna‎ > ‎

Pierwsze lata Łucji (3/3)

 

OPERACJA W AACHEN - druga operacja Łucji

 Czas upływa, a sytuacja zdrowotna Łucji nie zmieniła się znacząco.
 Cały czas intensywnie rehabilitujemy córeczkę w Dar Medica i Manus Medica, gdzie prowadzone jest usprawnianie metodą vojty, zajęcia z integracji sensorycznej, zajęcia z neurologopedą, pedagogiem oraz oczywiście w warunkach domowych. Wykorzystujemy zakupione w ubiegłych latach sprzęty, matę perełkową, lampę biotron, lampę na podczerwień, aparat tens. Stały punkt dnia stanowią masaże uciskowe, ćwiczenia z zakresu terapii ręki,  ćwiczenia metodą vojty. Uzupełnienie stanowią ćwiczenia rozciągające , zabiegi z ciepłem -zimnem, ćwiczenia w sekwencji NDT Bobath, elementy z zakresu PNF i ćwiczeń oporowych z wykorzystaniem taśmy Fitband.

 

Na przełomie maja i czerwca 2010 r., Łucja uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Szpitalu w Konstancinie, gdzie odbywała się rehabilitacja indywidualna z zakresu NDT Bobath, zajęcia ogólno kondycyjne, terapia ręki, galwanizacja, elektrostymulacja, fango i master. Łucja otrzymała kolejne zlecenie na łuskę stabilizującą nadgarstek, wobec czego kinesiotaping zastąpiliśmy łuską. Od wakacji córeczka rozpoczęła przejażdżki konne po lesie, a jesienią zaczyna hippoterapię, jako uzupełnienie rehabilitacji. Dodatkowo wprowadzliśmy nauczanie Metodą Glenna Domana.


Rok 2010 upływa pod znakiem DRUGIEJ OPERACJI

, a teraz o tym jak do tego doszło.

W 2010 r. odbyliśmy dwie konsultacje neurochirurgiczne.


14/03/2010 r. w Dziekanowie Leśnym prof. Alain Gilbert, który dwa lata wcześniej przeprowadził w Paryżu mikrochirurgiczną rekonstrukcję splotu u córeczki,  podjął decyzję by poczekać jeszcze z interwencją chirurgiczną około rok i wówczas ewentualnie przeprowadzić operację na mięśniu najszerszym grzbietowym, by poprawić rotację zewnętrzną , a za około 3 lata przeprowadzić transfer nadgarstka.

10/07/2010 w Dziekanowie Leśnym Łucję konsultował dr Jorg Bahm, który zaproponował operację przeszczepu ścięgna nadgarstka, którego dysfunkcja spędzała nam od początku sen z powiek. Nadgarstek od „zawsze” opadał, ręka ustawiona była w supinacji, co znacznie utrudniało czynność chwytną paluszków i powodowało ich osłabienie, a równocześnie paraliżowało funkcjonalność ręki, jak również co najmniej istotne, także na nienaturalny wygląd ręki.


 

21 września 2010 r. Łucja w gronie najbliższych świętowała 3 urodziny, a już 30 września 2010 w Franziskushospital Aachen w Niemczech odbyła się

operacja transferu nadgarstka.

Łucja dzielnie wszystko zniosła, mimo naszych obaw. Przez kolejnych 6 tygodni ręka będzie  unieruchomiona w gipsie przedramienia w kształcie szyny dłoniowej.  Obecnie jest już po zdjęciu szwów. Szyna  sięga do nasady paluszków, przez co chwyt jest utrudniony, ale staramy się wykonywać takie zadania by ćwiczyć palce, oraz podnoszenie ręki i rotację. Na tym etapie rehabilitacja jest mocno ograniczona, ale próbujemy już pomału wracać do okrojonej wersji rehabilitacji metodą vojty oraz masażu barku, przedramienia i paluszków.

 

 

Z dużą niecierpliwością i obawami czekamy na moment, gdy zdejmiemy szynę i rozpoczniemy wzmożoną wieloprofilową specjalistyczną rehabilitację, z nadzieją na szybkie i widoczne rezultaty.

Dr Bahm przewiduje, że kolejna interwencja chirurgiczna nastąpi za około 2 lata, a jej celem będzie poprawa rotacji zewnętrznej ręki.

Do tego jednak czasu mamy nadzieję uzyskać znaczną poprawę funkcjonalności dłoni. Marzy nam się także, by nie pogłębiała się już różnica w długości i grubości między  paluszkami, nadgarstkiem i dłonią ręki prawej w stosunku do lewej.

Wszystkim darczyńcom, przyjaciołom i rodzinie pragniemy gorąco podziękować za pomoc jaką nas obdarzacie i zwracamy się do Was o dalsze wsparcie naszych wysiłków w przywracaniu Łucji sprawności, zwłaszcza że ze wzmożoną rehabilitacją wiążą się wzmożone nakłady finansowe. Wierzymy że z Waszą pomocą uda nam się im sprostać.

 

 

Szanowni darczyńcy, rodzino i wszyscy przyjaciele.

Rozpoczynamy obecnie i będziemy kontunuować w 2011 r. zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie Łucji operacji w Klinice w Dubaju. Otrzymaliśmy wreszcie wystarane od dawna zaświadczenie medyczne o przeprowadzonej konsultacji przez dr Rachula Natha z Kliniki Nerve &Paralysis w Texasie w USA, który uważa że niezbędne w przypadku Łucji okażą się dwie kolejne operacje, które musimy przeprowadzić możliwie szybko, co z uwagi na przewidywany koszt 50 000 dolarów za obie operacje nie będzie zadaniem łatwym. Zainteresowanych szczegółami prosimy o zapoznanie się z dołączonym poniżej zaświadczeniem z Kliniki w Texasie. Wkrótce na stronę dołączymy tłumaczenie przysięgłe w języku polskim.

 

ċ
Vis Wiktor,
19 paź 2010, 11:06
Ċ
Vis Wiktor,
20 gru 2010, 12:10
Comments